Terenowe zabawy antenowe

W sobotę 24 Sierpnia wybraliśmy się na zaplanowane wcześniej terenowe testy anten a że pogoda nam dopisała to i dzień upłynął ciekawie.

Dotarliśmy na miejsce z Marcinem SP2SJ około godziny 11:00 czasu lokalnego. Zaczęliśmy od znalezienia miejsca z odrobiną cienia aby nas słoneczko nie zmęczyło zbytnio.

Gdy miejsce zostało wybrane zaczęliśmy rozwijanie naszych drutów i wykonywaliśmy pierwsze pomiary.

W okolicach południa pojawił się nasz Kolega Mariusz SQ2ODE wraz z dziećmi i również rozwijał swoją antenę do testów.

Pomierzyliśmy anteny, podyskutowaliśmy na tematy różne i pobawiliśmy się trochę prowadząc łączności w pasmach KF. Mariusz niestety musiał wracać do domu a my z Marcinem kontynuowaliśmy zabawę korzystając z przepięknej pogody.

Tak zastało nas popołudnie i pomyśleliśmy że trzeba przygotować jakiś obiad aby mieć siły na dalszą część dnia.

Przygotowaliśmy małe „co nie co” na kuchni „polowej” i posilaliśmy się w przepięknych okolicznościach przyrody.

Kiedy już zdecydowaliśmy się na zakończenie tego miłego czasu i rozpoczęliśmy pakowanie nadszedł młody człowiek poszukujący krótkofalowców których widział na APRS 😉 było to Maciej SQ2IBK którego widziałem na APRS dzień wcześniej biegającego po Fordonie. Było to nasze pierwsze spotkanie i jednocześnie bardzo ciekawa rozmowa na tematy nie tylko krótkofalarskie. Maciej bywa często w naszych okolicach i zapewne będziemy się z nim nie raz jeszcze spotykać czy to radiowo czy plenerowo.

Zrobiliśmy sobie z okazji tego spotkania pamiątkowe zdjęcie z „łapki” no i zaczęliśmy mniej przyjemną część tego dnia czyli powrót do domu.

Grzegorz SQ2RBY