BYGRowa plenerówka – 31 marca

Bez specjalnych wcześniejszych zapowiedzi skrzyknęliśmy się dziś na grupie bygra.pl komunikatora Telegram i wyruszyliśmy w poszukiwaniu kolejnego terenowego QTH… Było dużo śmiechu i zabawy… 🙂 🙂

Krótkofalarskich przygód szukali dziś: Edward SP2JP, Robert SP2ROB, Marcin SP2SJ, Sławomir SP2ST, Andrzej SQ2FRB.

Przed południem podziwialiśmy Śluzę nr 7 nad Górnym Kanałem Noteckim w Łochowie pod Bydgoszczą, lecz niesprzyjający silny i mroźny wiatr „wywiał” nas w bardziej zaciszne miejsca: leśne wiaty. Ostatecznie w południe „wylądowaliśmy” w wiacie przy ul. Dąbrowa – miejscu wielokrotnie krótkofalarsko sprawdzonym. Zaś Andrzej SQ2FRB dosłownie poszybował w niebo – szkolił młodzież w manewrach nad płytą bydgoskiego lotniska.

APRS

Testy i łączności

Edward SP2JP analizował dziś pracę bardzo nisko zawieszonej anteny typu bazuka/Double Bazooka, zbudowanej z kabla RF7 /już kilkukrotnie w terenie sprawdzonej/ w paśmie 20m. Dominowała emisja JS8, ale wiele łączności wpadło do logu także w emisji FT8. 😉

Pozostali testowali pracę „ręczniaków” w APRS i DMR. Tylko Robertowi na kolejnej antenie typu „czary mary” udawało się bez problemu dolecieć w paśmie 70cm do przemiennika SR2UVF.  Reszta musiała się posiłkować HotSpotem.
http://sp2put.pl/przemiennik-status/

Dziękujemy pozostałym kolegom z TG 260260 za wsparcie i wielką cierpliwość w łącznościach z dzisiejszą leśną grupą. Szczególne ukłony kierujemy do: Grzegorza SQ2RBY, Darka SP2UKD i Sławka SQ2HCZ.

Robert SP2ROB przygotował krótki film z dzisiejszego wypadu w teren:

Zapraszamy na kolejne wyprawy terenowe! 🙂